Problemy jakie pomaga przezwyciężyć hurtownia danych - ACCRE - IBM COGNOS PARTNER
Cognos 8, ReportNet, Accre


Problemy jakie pomaga przezwyciężyć hurtownia danych


Odpowiednie zarządzanie informacją i pełne jej wykorzystanie to jeden z podstawowych problemów w przedsiębiorstwach.

Zbyt duża ilość informacji może być czasami równie szkodliwa, jak jej brak. Współczesne systemy informatyczne umożliwiają gromadzenie potężnych ilości informacji. Paradoksalnie im firma jest lepiej zinformatyzowana - tym analizowanie informacji może być bardziej skomplikowane. Szacuje się, że tylko kilka procent danych podlega jakiejkolwiek analizie.
Dochodzi do tego fakt rozproszonej informacji, co oznacza, że informacje przechowywane są w wielu różnych systemach komputerowych. Przy istnieniu wielu działów zajmujących się różnymi częściami działalności operacyjnej, każdy z tych działów posługuje się często innym systemem informatycznym. Niezmiernie ciężko jest sporządzić jakikolwiek raport obejmujący przedsiębiorstwo jako całość. Dane muszą zostać skonwertowane i dopasowywane do siebie. Poza tym oczywiście dane przechowywane są w różny sposób i w różnych formach (dokumenty tekstowe w różnych formatach, bazy danych, emaile, pliki arkuszy kalkulacyjnych, różne systemy księgowania).

Większość czasu marnowana jest na poszukiwaniu i sprawdzaniu jakości danych, a nie przeznaczana na analizę i podejmowanie decyzji. Większość systemów transakcyjnych nie potrafi zapewnić pełnej informacji zarządczej oczekiwanej przez użytkownika w odpowiednim czasie i w układzie.

Wynika z tego, że hurtownie danych przeznaczone są dla firm borykających się z problemami posiadania dużej ilości informacji magazynowanej przez systemy komputerowe (wydajność systemu uniemożliwia prowadzenie analiz), a także współdziałania w przedsiębiorstwie wielu systemów komputerowych pochodzących od różnych dostawców (systemy nie są dobrze zintegrowane).

Hurtownia danych »  

    - Cele »  

    - Problemy jakie pomaga
     przezwyciężyć hurtownia
     danych
»  

    - Korzyści »  

    - Wdrożenie »  

    - Dlaczego warto
     wdrażać hurtownię
     danych
»  
Słowniczek BI/CPM »